Formularz kontaktowy

Immergas – wiemy jak być eko

Misja wpisana w działalność Immergas, to przede wszystkim dostarczanie komfortu oraz szerzenie wiedzy wśród klientów i użytkowników naszych urządzeń. Realizując postawione przed firmą zadania, działamy aktywnie na rzecz ekologii. Nasze urządzenia spełniają normy programów, których celem jest dbanie o jakość powietrza i o środowisko. Urządzenia OZE, tj.: fotowoltaika czy pompy ciepła działają wykorzystując odnawialne źródła energii.

Ale, ale… Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie!


 

Oprócz szerzenia wiedzy wśród naszych klientów działamy również wewnętrznie, na co dzień w naszej firmie i przyczyniamy się do ochrony środowiska.

I JAK INTERNETOWA WERSJA KATALOGÓW

Co prawda to marzenie przyszłości, ale działania rozpoczynamy już teraz. W tym roku po raz ostatni drukujemy „duży cennik”. Każda nowa wersja cennika wiązała się z wydrukiem około 1000 sztuk, a często w ciągu roku konieczny był ich dodruk, nawet jeżeli nie wymusiły tego zmiany w ofercie. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się również choć w części ograniczyć druk katalogów produktowych.

M JAK MNIEJ PAPIERU

Papier to jeden z najczęściej używanych materiałów biurowych. Staramy się jednak najbardziej ograniczyć jego używanie. Wszystkie nasze dokumenty firmowe jak umowy handlowe, wnioski akredytacyjne drukujemy dwustronnie. Wiele dokumentów i załączników występuje jedynie wersji online. Planujemy wprowadzić również znacznie skróconą stopkę mailową, aby przy ewentualnym drukowaniu wiadomości zabierała jak najmniej miejsca. W tym działaniu liczymy na Was, bez Waszego wyczulenia na niepotrzebne wydruki nie uda nam się w pełni zapanować nad ilością zużywanego papieru.

M JAK MNIEJ PLASTIKU

W firmie nie korzystamy z wody butelkowanej. W kantynie został zamontowany filtr do uzdatniania wody. Dzięki temu działaniu możemy cieszyć się czystą wodą prosto z kranu. To działanie ograniczyło zamawianie wody w plastiku, zarówno wielkich baniaków do dystrybutorów wody, jak i mniejszych butelek.

E JAK ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Żarówki w firmie Immergas zostały wymienione na energooszczędne, co przełożyło się na znaczne ograniczenie poboru prądu. Jest to szczególnie ważne w miesiącach jesienno-zimowych. W miejscach takich jak toalety zamontowane zostały światła z czujnikiem ruchu, dzięki czemu w czasie, kiedy nikt z nich nie korzysta, światło się w nich nie świeci.

R JAK ROWER

Co prawda mamy niewielki wpływ na to jak nasi pracownicy dojeżdżają do pracy, ale doceniamy i podziwiamy wszystkich tych, którzy co dzień dojeżdżają na rowerze. Przy okazji pozdrawiamy również tych korzystających z komunikacji miejskiej, wy też wiecie, jak być eko! I tutaj jeszcze ciekawostka. Wykorzystując nowoczesne technologie i możliwość pracujemy nad postawieniem stacji ładownia e-rowerów.

G JAK GADŻETY Z RECYKLINGU

Ilości gadżetów, które każdego roku trafiają do naszych klientów, można liczyć w setkach tysięcy sztuk. ponieważ wiemy jak być eko – doprowadziliśmy do tego, że choć część z naszych gadżetów wpisuje się w założenia ekologicznego trybu życia. Marketing zmienił zwykłe plastikowe długopisy na długopisy eko, produkowane z butelek PET oraz bambusa. Całkowicie również zrezygnowaliśmy z reklamówek plastikowych, na rzecz toreb wielokrotnego użytku.

A JAK A JAKBY TAK FOTOWOLTAIKA?

Wydaje się naturalne, że jako dostawca fotowoltaiki powinniśmy mieć ją również na swoim dachu. Mamy dobrą wiadomość. Sprawdzamy możliwości. Trzymajcie kciuki, żeby dach to dźwignął!

S JAK SEGREGACJA ŚMIECI

Trudny temat dla każdego. Jednak jeżeli chcesz być eko, to nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci! Segregacja odpadów umożliwia ich powtórne wykorzystanie, a to znacznie zmniejsza koszty produkcji i redukuje ilość wykorzystywanych surowców. W Immergas starannie segregujemy odpady, aby jak najlepiej dbać o środowisko.

Ekologia jest nieodłączną częścią naszej marki, a zielony mamy we krwi!

To jeszcze nie koniec naszych działań. Będziemy stopniowo je rozszerzać, aby jeszcze lepiej dbać o naszą planetę. Będziemy wspierać również innowacyjne pomysły, dzięki którym mamy szansę opóźnić nieodwracalne zmiany w środowisku naturalnym. Pamiętajmy, że Ziemia opiekuje się nami, a my musimy zaopiekować się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.